Zapowiedź 10. książki: jak inwestować w akcje

gru 28, 2022 | Blog

Od lipca br., a więc już przez około pół roku, dość intensywnie piszę moją 10. książkę, która prezentuje know-how na temat, jak inwestować w akcje. Obecnie stan zaawansowania prac nad książką oceniam na nieco ponad 60%. Jeśli uda mi się utrzymać tempo, to prawdopodobnie już w 2023 roku ukaże się mój około 350 stronicowy podręcznik na temat inwestowania na rynku kapitałowym.

W pewnym stopniu ta książka będzie stanowiła dotychczasowe podsumowanie mojej pracy akademickiej. Od 17 lat wykładam na uczelniach przedmioty, które noszą następujące nazwy: rynek papierów wartościowych, rynek finansowy, rynek kapitałowy i pieniężny, finanse i bankowość itd. 

Przyznaję, że im dłużej prowadziłem zajęcia z tych przedmiotów bazując na podręcznikach innych autorów, tym mocniej odczuwałem potrzebę własnego opracowania zagadnień omawianych podczas wykładów i ćwiczeń.

Czego możesz oczekiwać po mojej książce, jak inwestować w akcje?

Choć książka ta będzie utrzymana w konwencji podręcznika akademickiego, to jednak nie będzie napisana skomplikowanym językiem. Wręcz przeciwnie. Postaram się wszystko wyłożyć, niczym przysłowiową kawę na ławę. Prosty język, krótkie zdania i akapity, zero skomplikowanych koncepcji oraz zaawansowanej matematyki, czy też równań statystycznych. 

W książce sporo miejsca poświęcam filozofii inwestycyjnej Benjamina Grahama, Warrena Buffetta i Petera Lyncha. Ci trzej wybitni inwestorzy wywarli chyba największy wpływ na mój sposób pojmowania zasad inwestowania w akcje. W książce postaram się przedstawić to, co jest im wspólne. Ponadto osadzę ich poglądy w podstawach matematyki finansowej. Będzie dużo prostych przykładów obliczeniowych i zdań do samodzielnego rozwiązania. 

Podejmując się napisania tej książki nie bez znaczenia były również moje osobiste doświadczenia związane z inwestowaniem na rynku kapitałowym w akcje. Dodatkowo starałem się to wszystko pogodzić z moim know-how dotyczącym inwestowania w nieruchomości (link) oraz prowadzeniem klubu inwestora (link). 

Pisanie obszernej książki o inwestowaniu w akcje jest dość absorbujące 

Niestety, podejmując się napisania tej książki na drugi plan zeszła inna obiecana książka, a mianowicie Azjatycka szkoła finansów i przedsiębiorczości. Dlatego uprzejmie proszę osoby oczekujące na tą drugą książkę o nieco więcej cierpliwości. Przypuszczam, że pojawi się ona na przełomie 2023/2024 roku. 

Jednocześnie w związku z pisaniem podręcznika o inwestowaniu w akcje zmniejszyła się moja aktywność w social media, szczególnie na kanale w YouTube. Aktualnie także nie powstają nowe kursy online. Ta tendencja utrzyma się przez cały kolejny rok. Po zrealizowaniu zadań książkowych powinno się to zmienić.  

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły