O mnie

O mnie

Cześć! Jestem Lesław, ten przygarnięty ze schroniska kundelek to Kropka, a Ty czytasz mój finansowy blog. Tworząc go chcę zainspirować Cię do lepszego zarządzania finansami prywatnymi oraz przedsiębiorczości.

20000
kursanci
10
książki
7
kursy on-line

Dlaczego możesz mi zaufać? Bo mam odpowiednie kompetencje i doświadczenie życiowe.

 

Jestem doktorem nauk ekonomicznych od 2005 roku. 13 lat przepracowałem w katedrze finansów na uniwersytecie, gdzie wykładałem rachunkowość i zarządzanie (controlling). Opublikowałem 4 książki naukowe i kilkadziesiąt recenzowanych artykułów (m.in. w: Gazeta Bankowa, Gospodarka Narodowa, Przedsiębiorstwo & Finanse, Przedsiębiorstwo i Region, E-mentor). Ponadto pracowałem jako księgowy, skarbnik, sekretarz zarządu spółki giełdowej. Wielokrotnie byłem powoływany do rad nadzorczych dużych przedsiębiorstw i rad społecznych. Od wielu lat jestem przewodniczący komisji rewizyjnej lokalnej organizacji pożytku publicznego.

Mam wieloletnie doświadczenie w długoterminowym i krótkoterminowym wynajmie nieruchomości. Jestem zwolennik konserwatywnej szkoły inwestowania bazującej głównie na kapitale własnym. Prowadzę małą spółkę kapitałową (SPV), w której jestem udziałowcem, prezesem i księgowym. Te doświadczenia zaowocowały publikacją 2 poradników finansowych i 4 kursów online, które mają ponad 11 tys. kursantów i świetne recenzje. Ten blog/vlog jest dla mnie także eksperymentalnym warsztatem pracy. Uczę się tutaj – także na błędach – jak docierać do ludzi przez internet i social media.

Zapraszam Cię do lektury i subskrypcji newslettera. Będąc na bieżąco przekonasz się, że mikro-przedsiębiorczość to przygoda, która trwa i rozwija się w nieprzewidywalny sposób! A jeżeli mnie to i owo czasami się udaje, to i Ty możesz spróbować odnosząc sukces w finansach i przedsiębiorczości!

Książki

W moich książkach staram się przystępnie prezentować praktyczne zagadnienia z zakresu finansów i przedsiębiorczości. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z nimi!

Kursy on-line

Zachęcam do zapoznania się z moimi kursami on-line z rachunkowości, finansów i zarządzania biznesem. Moi dotychczasowi kursanci darzą je wielkim zaufaniem wystawiając świetne recenzje.