#Zostanwdomu i w ciągu godziny 1.000 nowych kursantów na Udemy.com!

mar 25, 2020 | Blog

Jestem w lekkim szoku! Zrobiłem na Udemy.com akcję #Zostanwdomu #AkcjaEdukacja i udostępniłem bezpłatnie jeden z moich kursów pt. “Wstęp do Zarządzania, Finansów i Rachunkowości Biznesu“. Wiecie, co się stało? W ciągu jednej godziny na kurs zapisało się ponad… 800 nowych kursantów! To tyle, ile na dużej uczelni wynosi nabór studentów ekonomii na pierwszy rok!

Jednakże to nie wszystko! Z minuty, na minutę przecierałem oczy ze zdziwienia. Za każdym razem, gdy klikałem „odśwież stronę” licznik kursantów pokazywał wskazania: +10, +15, +7 itd. Już zapisało się ponad 1.000 wirtualnych studentów! Bardzo mnie to cieszy! Musimy zostać w domach! Ten czas powinniśmy efektywnie wykorzystać! Edukacja Online, edukacja zdalna to w takich warunkach rozwiązanie idealne!

Już w dniu 13 marca br. nie czekając na to, co zrobią inni rozpocząłem akcję bezpłatnego udostępniania dwóch moich kursów na udemy.com dla uczniów „ekonomików” i studentów ekonomii. Link do wpisu informującego o tym można znaleźć tutaj. Pierwotnie „hasztag” mojej akcji ustaliłem na „Stop Koronawirus”. W następnych dniach zmieniłem “hasztag” na ten “ogólnospołeczny”.

Nasze społeczeństwo potrafi się oddolnie organizować

W następnych dniach zauważyłem w internecie, że nasze społeczeństwo zaczyna “robić” edukację online. Zachęcała do tego także para prezydencka:

Na stronach rządowych www.gov.pl pojawiły się darmowe lekcje dla szkół (tutaj link). Zatem w chwilach trudnych potrafimy się świetnie organizować!

Do akcji #zostanwdomu zachęcali także artyści. Nawet ten “typ niepokorny“, czyli Jacek Stachursky #zostajewdomu:

https://www.youtube.com/watch?v=hV_THYZdKgU

Wiele znanych firm informowało o darowiznach na walkę z #Koronawirus. Jednakże pieniądze na walkę z epidemią to nie wszystko. Trzeba też twórczo zorganizować czas ludzi, młodych ludzi, którzy muszą poniekąd przymusowo zostać w domach. Dlatego dzisiaj rano postanowiłem na 3 dni otworzyć darmową furtkę do mojego bestsellerowego kursu online na Udemy.com pt. „Wstęp do Zarządzania, Finansów i Rachunkowości Biznesu”:

Skorzystaj i Ty z Twoją rodziną! Bezpłatny kupon to „ZOSTANWDOMU”!:

Lekcja Wychowawcza dla Uczniów Szkół Podstawowych i Średnich

Ponadto, wczoraj rano wrzuciłem na mój kanał w serwisie Youtube lekcję wychowawczą o finansach dla starszych dzieci, nastolatków i ich rodzin. Skorzystajcie z tej lekcji, gdy nie można wychodzić z domu. To nie są bajki o finansach, ale bardzo rzetelny materiał poglądowy, który może być pomocny dla wielu rodzin:

Dziś postaram się na bieżąco aktualizować wpis

Jest parę minut przed południem. Nie pamiętam, ile z samego rana było zapisanych kursantów na kurs online pt.  „Wstęp do Zarządzania, Finansów i Rachunkowości Biznesu”, ale chyba mniej niż 50. Zatem przyjmuję 50 jako punkt „zero” dzisiejszej akcji.

Zobaczymy, co będzie dalej! #zostanwdomu, aby ogarnąć temat zarządzania, finansów i rachunkowości!

Aktualizacje:

Godzina 14:30 – licznik nowych kursantów przekroczył próg +1.500

Godzina 18:00 – licznik nowych kursantów przekroczył próg +1.700

Godzina 21:00 – licznik nowych kursantów przekroczył próg +2.000

Dzisiaj to na tyle, ponieważ jutro też jest dzień. Pozdrawiam! 🙂

27.03 godzina 10:00 – licznik nowych kursantów przekroczył próg +2.500, screen:

[Photo by Element5 Digital / Unsplash]

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły