#AkcjaEdukacja: bezpłatne kursy online dla uczniów i studentów ekonomii

mar 13, 2020 | Blog

Drodzy Nauczyciele i Wykładowcy! Koronawirus sparaliżował edukację stacjonarną w całym kraju. Z doniesień prasowych wiemy, że wielu spośród nas podejmuje działania, aby organizować edukację domową, edukację zdalną, edukację online dla uczniów i studentów. Jako wykładowca akademicki i bloger finansowy chciałbym dołączyć się do tych działań, które można nazwać hasłem #StopKoronawirus.

My wszyscy powinniśmy podejmować realne działania, aby zatrzymać, ograniczyć lub przynajmniej spowolnić zagrożenie epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Jednocześnie nasi uczniowie i studenci powinni samodzielnie i efektywnie zagospodarować czas w domu, który spowodowała nieplanowana przerwa w działalności szkół i uczelni.

Dlatego przede wszystkim bardzo proszę wszystkie zainteresowane osoby o udostępnianie tego posta na Facebooku, w innych mediach społecznościowych oraz przez e-maile. W ten sposób duża liczba nauczycieli i wykładowców będzie miała możliwość skorzystać z akcji, a za ich pośrednictwem nasi uczniowie i studenci.

Bezpłatne kursy online dla uczniów „ekonomików” oraz studentów ekonomii

W związku z decyzjami rządowymi o czasowym ograniczeniu stacjonarnych zajęć dydaktycznych w szkołach i uczelniach na terenie całego kraju, będę co jakiś czas bezpłatnie udostępniał moje kursy online przeznaczone dla uczniów średnich szkół ekonomicznych oraz studentów ekonomii pierwszych lat.  Kursy te znajdują się na globalnej platformie edukacyjnej Udemy.com. Aby je znaleźć wystarczy w wyszukiwarkę Udemy wpisać hasło „Lesław Niemczyk”.

Platforma Udemy.com umożliwia generowanie 3 bezpłatnych kuponów w miesiącu dla każdego kursu. Z bezpłatnych kuponów może korzystać nieograniczona liczba kursantów. Jedyne ograniczenie jest takie, że kupon ważny jest tylko 3 dni. Zatem samego zapisu na kurs online można dokonać tylko w trakcie tych 3 dni. Takie zasady narzuca Udemy.com i ja sam jako twórca kursów online nie jestem w stanie tego zmienić.

Jakie kursy online będę udostępniane uczniom i studentom?

Na czas zawieszenia stacjonarnych zajęć dydaktycznych w szkołach i uczelniach będę co jakiś czas udostępniać bezpłatne kupony na dwa moje kursy online:

Podstawy Rachunkowości od Zera do Buchaltera (początkującego) –  LINK

Jest to moja “Nowość” na Udemy:

Wstęp do Zarządzania, Finansów i Rachunkowości – LINK

Jest to jeden z moich “Bestsellerów” na Udemy:

(Klikając na powyższe linki możesz zorientować się po opisie, czy kursy online mogą być przydatne dla Twoich uczniów i studentów w trakcie przerwy w zajęciach stacjonarnych.)

Jak uzyskać bezpłatny kupon do kursów online na Udemy.com?

Bezpłatne kupony będę udostępniał mailowo w odpowiedzi na oficjalne e-maile ze szkół średnich od nauczycieli lub oficjalne e-maile od wykładowców akademickich. Można też kontaktować się ze mną telefonicznie. Namiary teleadresowe znajdują się na stronie tutaj link: leslawniemczyk.pl/kontakt.

Zasady bezpłatnego korzystania z moich autorskich kursów online

Bardzo proszę, aby pamiętać o przestrzeganiu następujących zasad:

(1) Nauczyciel lub wykładowca zobowiązuje się przekazać bezpłatny kupon do kursów online wyłącznie swoim uczniom i studentom

(2) Uczniowie lub studenci zapisują się na kurs online używając opcjonalnie:

– imienia i nazwiska lub,

– numeru legitymacji szkolnej lub numeru indeksu lub,

– nazwy szkoły /uczelni poszerzonej o kolejny numer kursanta

(3) Bezpłatni kursanci nie będą oceniać kursów i ich recenzować na platformie Udemy.com

Bardzo proszę, aby nauczyciele i wykładowcy od czasu do czasu monitorowali komentarze kursu online, do którego udostępnili bezpłatny kupon swoim uczniom i studentom.

Proszę także, aby napomnieć uczniów i studentów, że materiały szkoleniowe są objęte prawem autorskim i nie mogą być powielane, udostępnione oraz reprodukowane w jakikolwiek sposób bez zgody ich właściciela (twórcy).

Lekcje finansów osobistych dla szkół podstawowych i średnich

Przy okazji zachęcam także nauczycieli pełniących funkcję wychowawców uczniów szkół podstawowych i średnich do przeprowadzenia lekcji finansów osobistych w trybie online. Myślę, że rodzice chętnie włączą się w edukację domową online przerabiając ze swoimi dziećmi lekcje o finansach osobistych. Odpowiednie materiały znaleźć można na moim blogu finansowym:

Są to materiały z zakresów: finanse dla dzieci oraz finanse dla młodzieży.

Włącz się w akcję StopKoronawirus: bezpłatne kursy online! #AkcjaEdukacja

Każdy z nas zna pojęcie społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. corporate social responsibility – CSR). W ten prosty sposób próbuję zastosować tę koncepcję do mojego mikro-biznesu, tj. działalności online realizowanej jako blog finansowy i sprzedaż kursów online na Udemy.com.

2 komentarze

  1. dobrze, że takie inicjatywy są dostępne. Wiele osób teraz szuka w tym wszystkim chociaż trochę możliwości rozwoju. niestety ale społeczeństwo mocno się zmieni. będzie się trzeba szybko przebranżawiać i należy sobie to uświadomić już teraz.

    Odpowiedz
    • Dziękuję za komentarz. Także uważam, że zmiany będą głębokie i wymagają szybkich reakcji. Pozdrawiam!

      Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły