Dołącz do obchodów 13. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości!

lis 5, 2020 | Blog

Już 13. raz na całym świecie organizowany jest Tydzień Przedsiębiorczości. W tym roku odbędzie się on w cieniu pandemii koronawirusa Covid-19. Jednakże wszyscy, którym bliskie są ideały przedsiębiorczości i tak wezmą udział w tym szczególnym wydarzeniu. Postawa przedsiębiorczości wymaga, aby nie rezygnować z realizacji swoich celów, bez względu na to, czy trzeba zrobić objazd na wyznaczonej wcześniej drodze.

Także ja na moim blogu i vlogu chcę współtworzyć Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Dlatego już 17 listopada o godz. 18:00 organizuję wydarzenie online pod hasłem: Czy przedsiębiorca powinien znać rachunkowość finansową?

W ramach tego wydarzenia wspólnie zastanowimy się nad odpowiedziami na kilka kluczowych pytań: Jaką korzyść może odnieść współczesny przedsiębiorca ze znajomości rachunkowości finansowej? Czy i w jakim stopniu współczesny język biznesu opiera się na kategoriach księgowych? Dlaczego rynki kapitałowe bazują na informacjach zaczerpniętych ze sprawozdań finansowych? Skąd wzięła się rachunkowość finansowa i czy w średniowieczu kupiec musiał znać rachunkowość?

Czym jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości?

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku w listopadzie obecnie w 170 krajach. 

Każdego roku organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania startupów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

W Polsce oficjalnym hostem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jest ona częścią sieci Global Entrepreneurship Network

Kto może być partnerem Tygodnia Przedsiębiorczości?

Partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce może zostać:

  • instytucja publiczna
  • przedsiębiorstwo
  • organizacja pozarządowa 
  • uczelnia wyższa lub szkoła

Co zyskuje taki partner? Globalna marka Światowego Tygodnia  może pomóc Ci w promocji i budowaniu pozytywnego wizerunku Twojej firmy, organizacji i instytucji. Dlatego warto przyłączyć się do takich działań, jeśli tylko idea przedsiębiorczości i aktywnego życia są Ci bliskie!

Moje pierwsze wystąpienie podczas Tygodnia Przedsiębiorczości

Ja pierwszy raz dołączyłem do Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w listopadzie 2018 roku. Wówczas to w siedzibie Inkubatora Samsung przy Politechnice Rzeszowskiej poprowadziłem warsztaty pt.Finanse osobiste przyszłego przedsiębiorcy”. W ramach tego spotkania starałem się zachęcić młodych ludzi do metodycznego zarządzania finansami osobistymi, co może otworzyć drogę do przedsiębiorczości.

Dziś zapraszam Was do zapoznania się z częścią wprowadzającą do fantastycznej dyskusji warsztatowej, w której wówczas brałem udział:

Link do wpisu znajdziecie tutaj:

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2018 i Finanse Osobiste!

Zapraszam na wydarzenie w dniu 17 listopada 2020 roku o godz. 18:00

W tym roku organizuję wydarzenie online pt. Czy przedsiębiorca powinien znać rachunkowość finansową? W ramach niego będę starał się zachęcić wszystkich, którzy marzą o przedsiębiorczości lub prowadzą mikro-przedsiębiorstwa do zainteresowania tę dziedziną wiedzy praktycznej. Uważam bowiem, że rachunkowość to narzędzie koncepcyjne, które najlepiej przygotowuje do zarządzania biznesem i racjonalnego inwestowania.

Wszystkich zainteresowanych zachęcam do:

  • wpisania w/w daty do kalendarza,
  • zapisania się na mój blogowy Newsletter, wówczas dostaniecie przypomnienie o wydarzeniu na email,
  •  subskrypcji mojego kanału „Lesław Niemczyk” na Youtube, wówczas otrzymacie powiadomienie o premierze,
  • zarejestrowaniu się na wydarzenie przez Konfeo: https://przedsiebiorca-a-rachunkowosc-tp2020-r-i.konfeo.com

Oczywiście żałuję, że w ramach 13. Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości nie spotkamy się w trybie stacjonarnym. Jednakże najważniejsze, że się całkowicie nie poddajemy mówiąc sobie coś w stylu „odpuszczamy, bo koronawirus”. Tak robić po prostu nie wolno! A mówiąc dokładniej według mnie przedsiębiorca tak nie robi! Jeśli czegoś nie da się zrobić we wcześniej zaplanowany sposób, to zmienia się taktykę i cel realizuje mimo wszystko!

Dlatego gorąco Was zachęcam: Zróbmy wszystko, aby w tym roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości był wyjątkowo udany i owocny! Nie tylko weźmy udział w wydarzeniach online. Ponadto postarajmy się zmienić coś na lepsze w życiu osobistym! Bądźmy jeszcze bardziej aktywni, zorganizowani, optymistyczni, niezłomni i przedsiębiorczy!

Po każdej burzy przychodzi słońce! Po każdej recesji przychodzi prosperity! Po każdej pandemii przychodzi normalność! Dlatego ja chce się jak najlepiej przygotować do tej normalności, aby w między czasie rozwinąć moją działalność online. Bo w każdej trudnej sytuacji kryje się unikalna szansa do wykorzystania.

Dlatego mój tip na okres pandemii koronawirusa brzmi: Postaw na przedsiębiorczość, finanse i rachunkowość 😉

A tutaj plakat promujący 13. edycję ŚTP2020. Zapraszam:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły