[JOB#024] Gry planszowe jako pomysł na mikro-przedsiębiorczość

mar 2, 2018 | Blog

W 9. odcinku seminarium „Jak Osiągnąć Bogactwo!” (tutaj link) wspominałem już, że napisanie i wydanie własnej książki, która ma wzięcie na rynku, to bardzo dobry sposób na zarobienie dużych pieniędzy. Dzisiaj chcę zwrócić Wasza uwagę, że bardzo podobną charakterystykę ma stworzenie tradycyjnej gry planszowej. Używając terminu „tradycyjna gra” myślę o wszystkim, co zapewnia nam rozrywkę towarzyską lub logiczną (umysłową), ale nie jest związane z internetem, komputerami i telefonami komórkowymi.

Dlaczego gry planszowe wracają do łask? Może warto w nie zainwestować?

I tutaj dotykamy bardzo ważnego trendu na rynku konsumpcyjnym. Tzw. planszówki, a więc gry planszowe, wracają w wielkim stylu. Ich sprzedaż dynamicznie rośnie praktycznie na całym świecie, nawet powyżej 15% rocznie! Zapytacie, jak to się dzieje? Czy w dobie internetu nie powinno być całkiem odwrotnie? Otóż, główna przyczyna tego trendu rynkowego wydaje się dość oczywista. Nowoczesne środki komunikacji niestety zamknęły ludzi w “czterech ścianach”. Możemy oglądać TV, grać w fantastyczne gry komputerowe, klikać „like’a” na FB, ale to wszystko powoduje, że w gruncie rzeczy coraz bardziej stajemy się samotni i wyobcowani.

Czy nie odczuwacie tego w ten sposób przypadkiem? Zamiast w sobotni wieczór wyjść i spotkać się z przyjaciółmi często siedzimy przed TV, laptopami i coś tam klikamy. Jeszcze 100 lat temu, zanim pojawiło się radio i telewizja, ludzie spędzali wieczory w gronie najbliższej rodziny i sąsiadów. Na porządku dziennym było wzajemne odwiedzanie się, aby porozmawiać, pośpiewać, napić się herbaty lub piwa, a nawet czasami wspólnie pomodlić 😉 A dzisiaj?

Gry planszowe a relacje międzyludzkie. Spróbuj je do tego wykorzystać!

To dlatego coraz więcej ludzi w sklepach wręcz w desperacji łapie za pudełka gier planszowych! Gra planszowa jest świetnym powodem, aby spotkać się ze znajomymi. Studenci coraz częściej grają w gry planszowe na „domówkach” i imprezach w akademikach. Rodzice kupują gry dla swoich dzieci, aby wykorzystać je jako pretekst do spędzania razem wspólnego czasu, pielęgnowania relacji rodzinnych, inicjowania dyskusji na wybrane tematy, a nawet oderwania dzieciaków od telewizji i ekranów telefonów.

Zaprojektuj swoją grę planszową! Jeśli będzie hitem zarobisz grubo!

Świat komputerów i social media otwierają przed nami niesamowite możliwości, których nie miały wcześniejsze pokolenia. Niestety, niosą one ze sobą nowe problemy, którymi musimy nauczyć się mądrze zarządzać. To dlatego przed segmentem gier planszowych otwierają się dobre perspektywy, choć paradoksalnie świat komputerów powinien zmieść je z powierzchni rynku.

Zatem 24. odcinek JOB na Youtube i wpis na tym blogu otwiera tematykę gier planszowych. W kolejnych odcinkach będziecie mi towarzyszyć w procesie (próbie) wprowadzania gry na rynek. Zapewne nie będzie to łatwe przedsięwzięcie, bo jak wiecie na rynku podaż gier planszowych jest ogromna, a ja przecież nie mam w tym segmencie ustabilizowanej pozycji. Nie spodziewam się zatem wielkiego sukcesu w mgnieniu oka. Jednakże mam nadzieję, że w czasie tego przedsięwzięcia wszyscy sporo się nauczymy!

Bądźcie ze mną! A może też ktoś z Was, śledząc moją przygodę z mikro-przedsiębiorczością, zaprojektuje swoją grę planszową, która stanie się prawdziwym hitem rynkowym? Wówczas jego finanse osobiste szybko przekształciłyby się w legendarny kanion Eldorado wypełniony złotem 😉

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły