Jesteś uczeniem? Weź udział w bezpłatnych kursach finansowych online!

mar 23, 2022 | Blog

Od dzisiaj w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej udostępniam bezpłatnie dla wszystkich uczniów szkół publicznych moje dwa podstawowe kursy finansowe online. Są tą (1) Finanse osobiste krok po kroku od zera do milionera oraz (2) Finanse od podstaw w praktyce – etat, kredyty, inwestowanie. Robię to w dniu, gdy na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie rozpoczyna się VI Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości. Jego tegorocznym hasłem jest „Edukacja finansowa – wspólny obowiązek dla obecnych i przyszłych pokoleń”.

Ja również uważam, że edukacja finansowa jest naszym wspólnym obowiązkiem obecnie i na przyszłe lata. Dlaczego? Jeszcze w 2015 roku w międzynarodowym badaniu poziomu świadomości finansowej przeprowadzonym przez OECD Polska była na ostatnim miejscu spośród 29 badanych państw. Tak być nie może! Jednakże w tym samym cyklu badań przeprowadzonych w 2020 roku byliśmy już na 8. miejscu. To dobry znak, ale czy wystarczający?

Krajowa Strategia Edukacji Finansowej i co dalej?

Niestety, jak pokazują te ostanie badania OECD sprzed dwóch lat Polacy wciąż za mało myślą o swojej przyszłości finansowej. Za mało oszczędzają i inwestują! To właśnie przezwyciężeniu temu zjawisku ma służyć Krajowa Strategia Edukacji Finansowej opracowywana przez Ministerstwo Finansów.

Również zwykli obywatele mogą przyczyniać się do krzewienia właściwych nawyków finansowych i promowania przedsiębiorczości. To właśnie staram się robić poprzez moje kursy online i poradniki finansowe. Od tego roku dla naszej młodzieży będą ona bezpłatne!

Dlaczego to robię? Bardzo niepokoi mnie sytuacja, o której raportuje Krajowy Rejestr Długów. Okazuje się, że wielu młodych ludzi wpada w kłopoty finansowe zaraz na starcie życie. Podejmują nieprzemyślane decyzje finansowe, których rozwiązanie zabiera nawet kilkanaście lat. Takie „młodzieńcze dramaty” liczone są niestety w setkach tysięcy w naszym kraju! Według mnie nie można się temu biernie przyglądać.

Nie wszyscy z nas mieli to szczęście, że odebrali podstawową edukację finansową w domach rodzinnych. Dlatego bezpłatnie udostępniam moje podstawowe kursy finansowe online. Myślę, że uczniowie, a nawet ich nauczyciele i rodzice mogą z nich zrobić właściwy użytek.

Zastosuj specjalny kupon rabatowy!

[UWAGA! AKTUALIZACJA WPISU Z DNIA 28.09.2023 R.: W związku z nadużywaniem kuponu przez osoby nieuprawnione, tj. niebędące uczniami, z dniem dzisiejszym dezaktywuję kupon “jestemuczniem”. Jeśli jesteś nauczycielem i chciałbyś skorzystać z promocji dla Twoich uczniów, to skontaktuj się ze mną bezpośrednio.]

Zapraszam na moje dwa kursy finansowe online:

Wystarczy, że przy “zakupie” zastosujesz kupon „jestemuczniem”, a możesz przystąpić do nich bezpłatnie. Życzę owocnej nauki. Jeśli kursy online spodobają Ci się, to zaproś do udziału w nich Twoje koleżeństwo ze szkoły!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły