Już wkrótce mój nowy kurs finansowy na Udemy.com!

wrz 25, 2019 | Blog

Nieco ponad rok temu opublikowałem mój pierwszy kurs finansowy w serwisie edukacji internetowej Udemy.com. Jak pamiętacie ma on tytuł „FINANSE OSOBISTE, krok po kroku, od Zera do Milionera” (tutaj link). Dotychczas zapisało się na niego 269 kursantów! Pozwoliło mi to zrealizować przychód w wysokości 927,45 USD. Ale nie to jest dla mnie najważniejsze. Największą radość mam z tego, że mój kurs finansowy otrzymuje od Was bardzo dobre recenzje. Obecnie mogę się pochwalić średnią ocen 4,63 i statusem „Bestseller”. To wszystko razem skłoniło mnie do nagrania kolejnego kursu. Jest to poniekąd druga, nieco bardziej ambitna, część kursu o finansach. Jej tytuł brzmi „FINANSE od Podstaw dla Każdego, etat, procent, kredyty, banki i INWESTOWANIE!

Dlaczego powstał kurs FINANSE od Podstaw dla Każdego?

Edukacja finansowa w naszym kraju nie ma dobrej prasy. Kojarzy się z czymś nachalnym, komercyjnym, niepotrzebnym, a czasami podejrzanym. Szkoły publiczne nie prowadzą lekcji finansów osobistych dla dzieci i młodzieży (link). To wszystko powoduje, że obiektywnie monitorowana świadomość finansowa Polaków pozostawia wiele do życzenia (link).

Wielu z nas terminy „finanse” i „sztuka zarządzania pieniędzmi” kojarzy z czymś abstrakcyjnym lub „makroekonomicznym”. Może i rozumiemy, że metodyczne zarządzanie pieniędzmi jest potrzebne na poziomie państwa lub samorządu, tudzież wielkiego przedsiębiorstwa, ale żeby zarządzać finansami rodziny? Bo przecież cóż w tym trudnego? Trzeba pracować, aby otrzymać wypłatę na konta. Następnie można wydawać pieniądze na własne potrzeby, aż się skończą. Potem trzeba poczekać na kolejną wypłatę. I tak od 1. Do 1. lub od 10. do 10. następnego miesiąca. A jeżeli brakuje pieniędzy, np. na zakup mieszkania, to bierze się na 30 lat kredyt w banku. Można też auto wziąć w leasing, a zakupy mebli lub sprzętu AGD sfinansować ratami. Dalekosiężne rezultaty takiej polityki finansowej gospodarstwa domowego są opłakane, a czasami wręcz tragiczne.

Kurs „FINANSE od Podstaw dla Każdego, etat, procent, kredyt, banki i INWESTOWANIE! jest właśnie dla tych, którzy chcą się stopniowo wyzwolić z tego zaklętego „kołowrotka” praca-wydatki-konsumpcja-kredyt. To kurs, który pozwala zrozumieć, że finansami rządzą pewne obiektywne prawa. W praktyce wykorzystują je najlepsi – banki i bankierzy. Jednakże każdy z nas może z nich zrobić dobry użytek. Musi je tylko poznać i przekształcić stopniowo w nawyki finansowe.

O czym traktuje kurs FINANSE od Podstaw dla Każdego?

Mój kurs będzie miał następujący opis na stronie w serwisie udemy. Przedstawiam go poniżej, aby zapytać Was o opinię. Czy tak to może wyglądać? Uprzejmie proszę o wsparcie w komentarzach lub e-mailach.

Tytuł

FINANSE od Podstaw dla Każdego – etat, procent, kredyty, banki i INWESTOWANIE!

Podtytuł

Naucz się, jak zarządzać finansami osobistymi (gospodarstwa domowego), aby uniknąć problemów finansowych i budować zamożność rodziny

Czego się nauczysz:

  • jasno zrozumiesz, o co chodzi w finansach w praktyce
  • poznasz prostą formułę sukcesu gwarantującą bankierom nadzwyczajne zyski
  • nauczysz się, w jaki sposób można naśladować banki w zarządzaniu finansami rodziny
  • doświadczysz tego, że o finansach można mówić prostym, zrozumiałym językiem (bez wielkich teorii, skomplikowanych modeli matematycznych, medialnego bełkotu i handlowo-finansowej bajery)
  • poznasz najczęstsze błędy finansowe, które popełniają ludzie wchodzący na drogę ekonomicznego sukcesu
  • zrozumiesz, dlaczego ludzie bogaci systematycznie stają się coraz bogatsi, pomimo tego, że nie pracują na dwa etaty
  • nauczysz się racjonalnie korzystać z kredytów bankowych (instrumentów dłużnych)
  • dowiesz się, dlaczego nie możesz ufać wszystkim doradcom finansowym (kredytowym), szkoleniowcom, książkom
  • dowiesz się, jak mądrze kupować mieszkanie na kredyt
  • zrozumiesz, czym jest procent składany i jak w praktyce finansowej wykorzystać jego moc

Wymagania

Nie musisz posiadać żadnych podstawowych wiadomości. Wystarczą dobre chęci i cierpliwość.

Opis

Życie to podróż! Z ekonomicznego punktu widzenia można porównać ją do rejsu łodzią po finansowych morzach. Ta fascynująca przygoda trwa co najmniej kilkadziesiąt lat – od 20. do 65. roku życia (emerytura) i jeszcze dalej. Czy przez cały ten okres chcesz wiosłować? Chcesz używać wyłącznie własnych ograniczonych sił? Czy może chciałbyś nauczyć się rozwijać finansowe żagle? Chcesz nauczyć się łapać w nie wiejący w gospodarce finansowy wiatr?

W finansach swoją podróż zaczynamy zazwyczaj małą łódeczką mającą tylko parę wioseł. Z czasem pragniemy nauczyć się żeglować, zamiast wiosłować. Co więcej, w finansach możemy systematycznie rozbudowywać łódź, którą płyniemy. Dostawiać kolejne żagle, aż w pewnym momencie wiosła (etat) przestają być potrzebne…

Nawet jeśli teraz jesteś zupełnym laikiem w dziedzinie finansów, a Twoja wiedza finansowa kończy się na tym, jak włożyć kartę do bankomatu i wprowadzić PIN, to już po przerobieniu całości kursu możesz zacząć swoją fascynująca finansową podróż. Nie musisz do emerytury pracować, dla pieniędzy. Pieniądze – umiejętnie pokierowane – mogą zacząć pracować dla Ciebie! Krok po kroku postaram Ci się wyjaśnić, co i jak trzeba robić, aby nie stracić z oczu upragnionego finansowego celu i ostatecznie go osiągnąć.

PS.

Dajcie znać, jak to się prezentuje? 😉

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły