Lesław Niemczyk

Konserwatywnie o finansach
i przedsiębiorczości

poniedziałek, 14 czerwca 2021

O mnie

Krótko o mnie

Bio

Publikacje

Artykuły

Blog

Newsy

Wywiady

Polecam

Szkolenia

Książki

Kursy on-line

Pozostałe

Newsletter

Youtube

Facebook

Kontakt

Polityka Prywatności

Regulamin sklepu

Lesław Niemczyk

Konserwatywnie o finansach i przedsiębiorczości

9 kwietnia to Dzień Księgowego! Wszystkiego najlepszego Koleżankom i Kolegom!

Cze 10, 2021 | Newsy

Jako wykładowca rachunkowości, członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz księgowy w małej spółce kapitałowej nie mogę nie przypomnieć, że to właśnie dzisiaj obchodzimy Dzień Księgowego. W tym szczególnym dniu pragnę złożyć wszystkim Koleżankom i Kolegom po fachu najserdeczniejsze życzenia. Moje życzenia kieruję także do tych, którzy jeszcze nie są księgowymi, ale wkrótce podążą tą zacną drogą rozwoju zawodowego.

Dzisiaj nie sposób też nie wyrazić swojej życzliwości wobec wszystkich tych, od których uczyłem się rachunkowości i finansów z książek, wykładów, artykułów, szkoleń itd. Bo poniekąd wszyscy jesteśmy uczniami i duchowymi spadkobiercami “ojca rachunkowości” Luca Paciolego. Nasza misja polegająca na porządkowaniu spraw finansowo-podatkowych, ale także dostarczaniu podstaw decyzyjnych menedżerom, inwestorom i bankowcom, czyni ten świat po prostu lepszym, bo bardziej zrozumiałym!

Jesteśmy “solą tej ziemi”, którą nazywa się gospodarką lub biznesem. To my zarządzamy informacją gospodarczą standaryzując ją według wzorców prawa bilansowego. Świat potrafi myśleć i mówić językiem ekonomiczno-finansowym tylko dzięki nam, ponieważ znamy i stosujemy w praktyce zasadę “prawdziwego i rzetelnego obrazu” (true and fair view).

Bez ksiąg rachunkowych i sprawozdań finansowych nie ma wielkich przedsiębiorstw i dojrzałej gospodarki rynkowej, w której każdy na własną rękę może dostać to, czego akurat potrzebuje. Dlatego jeszcze raz z dumą wynikającą z misji, którą pełnimy, życzę Koleżankom i Kolegom wszystkiego najlepszego w Dniu Księgowego 2021!

Zaś dla wszystkich tych, którzy chcą wejść na ścieżkę rachunkowości mam ten krótki film z informacją. Zrób mini kurs rachunkowości za darmo:

Źródło infografiki: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce

 

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane artykuły