Szóste spotkanie Rady Biznesu Chin oraz Państw Europy Środkowo-Wschodniej

cze 22, 2021 | Newsy

8 czerwca 2021 r. w Ningbo, w prowincji Zhejiang, odbyło się szóste spotkanie Rady Biznesu Chin oraz Państw Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas spotkania przedstawiciele izb handlu i przedsiębiorstw z Chin i z państw Europy Środkowo-Wschodniej stwierdzili, że odbudowa relacji handlowych wymaga wspólnych działań wszystkich stron w obliczu nieustannie rozprzestrzeniającego się na całym świecie koronawirusa. Li Xiang, założycielka i dyrektor generalna Coyote Bioscience (Beijing) Co. Ltd, przedstawicielka chińskich przedsiębiorców powiedziała: „Chcemy stosować szybkie testy genetyczne, których wyniki dostępne są w 30 minut, do wsparcia odbudowy handlu po pandemii. Szybkie testy odgrywają istotną rolę w testowaniu żywności, odprawach celnych na potrzeby handlu i podróży oraz w przygotowaniu do walki z COVID-19 i odpowiedzi światowej konferencji”.

Gao Yan, przewodnicząca CCPIT (Chińska Rada ds. Promocji Handlu Międzynarodowego), Zheng Shanjie, gubernator prowincji Zhejiang, Robert Tomanek, wiceminister w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii (Polska), László Balogh, zastępca sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów (Węgry) i inni przedstawiciele władz państwowych i Rady Biznesu zaszczycili spotkanie swoją obecnością i wygłosili przemówienia.

Gao Yan stwierdziła, że w ostatnim roku członkowie Rady Biznesu Chin oraz Państw Europy Środkowo-Wschodniej połączyli swoje siły w walce z pandemią COVID-19, pomagali firmom w ponownym uruchomieniu działalności i produkcji i przyczynili się do odbudowy i rozwoju światowej gospodarki. CCPIT wyraża chęć umocnienia współpracy z członkami Rady ukierunkowanej na nawiązywanie partnerstw handlowych i inwestycyjnych pomiędzy przedsiębiorstwami.

Źródło: Coyote Bioscience (Beijing) Co., Ltd

Źródło informacji: PR Newswire

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły

Mocna jednoprocentowa podwyżka stóp NBP!

Mocna jednoprocentowa podwyżka stóp NBP!

Informacja po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej w dniu 6 kwietnia 2022 r. Rada podjęła decyzję o podwyższeniu stopy referencyjnej NBP o 1,00 pkt proc., tj. do poziomu 4,50%....