[JOB#029] DUOPOLy – Marketing Mix (konkurs z nagrodami)

kw. 7, 2018 | Inne

Dzisiejszy odcinek seminarium „Jak Osiągnąć Bogactwo!” dotyczy marketingu, a mówiąc ściślej marketingu mix. Dlatego krótko omawiam w nim podstawowe elementy tej koncepcji. Choć sama koncepcja może wydawać się nieco oklepana, to jednak w praktyce biznesu wciąż ma ona swoje szerokie zastosowanie.

https://youtu.be/JuqGSsbfQw0

Marketing Mix jako 4P lub 4C, czyli punkt widzenia firmy i klienta

Marketing Mix jest głównie przedstawiany jako 4P, czyli: product, price, place, promotion. W spolszczonej wersji jest to odpowiednio: produkt, cena, dystrybucja i promocja. Może być też przedstawiana jako 4C, czyli: customer value, cost, convenience, communication. Po polsku będzie to: wartość dla klienta, koszt ponoszony przez klient, wygoda nabycia, komunikacja z rynkiem. Jak wynika z powyższego koncepcja 4P i 4C to ten sam „kijek”, który ma dwa końce. Jednym końcem „kijka” jest perspektywa przedsiębiorstwa, drugim końcem perspektywa klienta.  A Wam? Które podejście się bardziej podoba?

Zatem pierwsza „teoretyczna” część kolejnego odcinka warsztatów mikro-przedsiębiorczości to tylko wprowadzenie do praktycznego zadania dla Was. Chciałbym, abyście pomogli mi zaprojektować działania marketingowe związane z wprowadzaniem na rynek gry planszowej DUOPOLy. Ogłaszam zatem mini-konkurs dla aktywnych uczestników tychże warsztatów. Oczywiście konkurs z nagrodami! Wymyślcie, jakie oryginalne działania mogę podjąć, aby wypromować wśród jak największej grupy ludzi grę planszową DUOPOLy? Proszę jednak zgłaszać mi tylko nietuzinkowe pomysły, bo to, że mogę zrobić reklamę na FB, to każdy z nas wie 😉

Stoimy zatem przed wyzwaniem rynkowym, które możemy scharakteryzować w następujący sposób.

Dwie najważniejsze grupy docelowe: (1) rodzice, którzy mają w domu dorastające dzieci i raczej do tej pory nie rozmawiali z nimi o edukacji finansowej/finansach osobistych, (2) młodzi ludzie, którzy podczas tzw. „domówek” lubią grać w gry planszowe np. Monopoly/Eurobusiness.

Ograniczony budżet marketingowy: 500 zł – 5.000 zł.

Nagrody dla najlepszych pomysłodawców:

  • nagroda główna – prototyp gry planszowej DUOPOLy,
  • nagroda dodatkowa – jedna z moich książek z imienną dedykacją,
  • nagrody drobne – czerwone bawełniane czapeczki z napisem DUOPOLy (można zobaczyć na filmie).

Kontakt do mnie: podany w trakcie 29. odcinka (gdzieś pod koniec).

Jak możecie się teraz przekonać, mówiłem w 28. odcinku serii „Jak Osiągnąć Bogactwo!”, że jesteście ze mną na „froncie” mikro-przedsiębiorczości! No i teraz musimy wyjść z okopu i zacząć działać! Na rynku toczy się zacięta walka o klienta! Musimy zatem mieć dobry plan marketingowy i go zrealizować! Pomożecie? 😉

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły