Kursy finansowe

Jestem twórcą dwóch kursów finansowych dostępnych on-line:

 • FINANSE od Podstaw dla Każdego – etat, kredyty, INWESTOWANIE”

https://www.udemy.com/course/finanse-od-podstaw-dla-kazdego/

Link: https://www.udemy.com/finanse-osobiste-krok-po-kroku-od-zera-do-milionera

Czego nauczysz się biorąc w nim udział?

 • Zdobędziesz całościową i praktycznie zorientowaną wiedzę o finansach osobistych
 • Zrozumiesz, dlaczego jednych pieniądze się trzymają, a innych nie
 • Opanujesz podstawy zdrowych nawyków finansowych
 • Opanujesz sprytne triki finansowe ułatwiające wdrożenie nawyków i dyscypliny finansowej
 • Nauczysz się budżetowania miesięcznych wydatków
 • Nauczysz się budżetowania największych wydatków i inwestycji
 • Nauczysz się sposobu myślenia charakterystycznego dla ludzi zamożnych i bogatych
 • Opanujesz sztukę podejmowania dobrych decyzji finansowych
 • Nauczysz się rozsądnie korzystać z kredytów hipotecznych i podstaw inwestowania w nieruchomości

Najlepszy kurs finansowy w atrakcyjnej cenie i  100% gwarancja satysfakcji!

Dotychczasowi uczestnicy kursu oceniają go bardzo wysoko.  Kurs ten możesz dostać w bardzo atrakcyjnej cenie za pośrednictwem platformy edukacyjnej udemy.com. Jego normalna cena to 69,99 zł, jednakże bardzo często jest on przeceniany o 50% do 34,99 zł! Co więcej, masz 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli mój kurs Cię rozczaruje! Zatem sprawdź mnie nic nie ryzykując!

Link: https://www.udemy.com/finanse-osobiste-krok-po-kroku-od-zera-do-milionera

Opis kursu, czyli dlaczego warto spróbować?

Czy wiesz, że w ciągu naszego całego życia przez nasze rachunki bankowe, portfele i ręce przepływa gigantyczna rzeka pieniędzy? Niewielu ludzi wie, że wystarczy poświęcić jej od 1 do 2 godzin miesięcznie, aby rozpocząć fantastyczną podróż ku wolności finansowej.

Tak, tak! Wolność finansowa jest w zasięgu praktycznie każdego z nas! Zapraszam Cię, usiądź ze mną nad brzegiem finansowej rzeki i popatrzmy skąd napływają pieniądze i dokąd odchodzą. Spróbujmy uregulować tę rzekę stosując proste instrumenty finansowe i triki. W jednym miejscu postawimy tamę, w innym umocnimy brzeg, w jeszcze innym pogłębimy koryto rzeki. Może także uda się nam zorganizować dodatkowe dopływy finansowe? Dlatego porozmawiamy o istocie pieniądza i jego zdolności do rozmnażania się.

Nawet jeśli zarabiasz stosunkowo niewiele, możesz bardzo wyraźnie poprawić swoją sytuację finansową. Osiągniesz to, jeśli zadasz sobie trud uważania na szczegóły. Nawet jeśli jesteś na starcie życia i zaczynasz niemalże od zera, to możesz dojść bardzo daleko w dziedzinie finansowej niezależności. Nie musisz wiedzieć wszystkiego o finansach. Wystarczy, że będziesz wiedział to, co jest naprawdę skuteczne! Do tego nie potrzebujesz wieloletnich studiów ekonomicznych, ale dobrej edukacji finansowej!

W naszych finansach osobistych tkwią ogromne możliwości! Wystarczy tylko odkryć te możliwości i odpowiednio rozwinąć praktykując zdrowe nawyki finansowe. Nie zwlekaj i rozpocznij wspaniałą finansową przygodę!

Link: https://www.udemy.com/finanse-osobiste-krok-po-kroku-od-zera-do-milionera

Struktura kursu

Jedenaście mini wykładów trwających łącznie ponad 3 godziny obejmuje następujące zagadnienia:
0. Jak skutecznie korzystać z kursu? (Wstęp)
1. Czym jest pieniądz i kim jesteś Ty?
2. Zdrowe nawyki finansowe a instrumenty finansowe
3. Gdzie się rozeszły nasze pieniądze?
4. Jak zaplanować miesięczne wydatki?
5. Jak zaplanować największe wydatki i inwestycje?
6. Dlaczego powinniśmy inwestować 10-20 proc. dochodów?
7. W jaki sposób myślą bogaci i co im to daje?
8. Jak podejmować dobre decyzje finansowe?
9. Czy kupować mieszkania pod wynajem na kredyt?
10. Zarządzanie czasem, marka osobista, dobra luksusowe

Dostaję od Was świetne recenzje (znajdziesz je na stronie udemy.com):

 • „Długo szukałam kursu na temat finansów osobistych. Przejrzałam poradniki różnych coachów i nie znałam nic co pasowałoby do mojej sytuacji materialnej (zarobki średniego szczebla pracownika administracji publicznej, max mogę zaoszczędzić 10% wynagrodzenia). Wierzę, że ten kurs będzie rzeczywiście szyty na miarę dla mnie i pozwoli mi jeszcze lepiej zarządzać finansami (muszę się pochwalić, że prowadzę już ewidencję przychodów i rozchodów i mam zaplanowany limit wydatków w każdej z podstawowych dziedzin). Poza tym, wysoko oceniam te pierwsze dwa odcinki dlatego, że podoba mi się spokojne podejście do tematu, jasne wyjaśnienie zasad i ustalenie reguł. Zapowiada się bardzo sympatycznie :)”
 • „Kurs jest świetny porusza wiele ważnych kwestii związanych z finansami osobistymi. Podparty jest bardzo konkretnymi przykładami. Które mają na celu uzmysłowienie nam, czym naprawdę jest bogactwo i jak je postrzegać. Taka wiedza powinny być nauczana obowiązkowo w szkołach średnich! No ale, po co? Lepiej wypuścić młodych analfabetów finansowych ze szkół. Zafundować im milion reklam po to, by stwarzać im sztuczne potrzeby, chęć posiadania, a w dodatku na kredyt. Bo tak jest łatwiej i szybciej. Niestety na chwilę, a potem? Dlatego bardzo polecam Kurs FINANSE OSOBISTE, bo otwiera nam oczy. Panie Lesławie, dziękuję i życzę wszystkiego dobrego. Oby więcej takich kursów.”
 • „Świetny kurs, bardzo dobry prowadzący. Przykłady sytuacji finansowych różnych osób w lekcji o podejmowaniu decyzji finansowych obrazują, jak należy prowadzić swoje finanse by nie okazało się, że żyjemy w bańce finansowej. Super pokazane jak myśli finansista o kupowaniu nieruchomości pod wynajem, jak wiele trzeba przeanalizować żeby nie stracić. Polecam każdemu zarówno na początku młodym ludziom po studiach, jak i późnej, gdy jest czas na mądre oszczędzanie i inwestowanie.”
 • „Jestem młodym człowiekiem, w tym roku wyjeżdżam na studia i mam zamiar się sam utrzymywać. Wierzę w to, że dzięki wszystkim informacjom zawartym w tym kursie, będę wiedział jak pomnażać swoje dochody, a także będąc już po studiach i pracując na pełen etat, będę wiedział jak zmierzać ku wolności finansowej. Wiem, że jeszcze nie raz powrócę do tego kursu, a wiedza którą zdobyłem będzie dla mnie przydatna przez całe moje życie. Dziękuję Panu za merytoryczny, prosty przekaz, a także bardzo cenną wiedzę, którą zdobyłem.”
 • „Jestem ekonomistą z wykształcenia, pełniłem w życiu wiele poważnych funkcji, myślę, że w miarę dobrze zarządzałem swoimi finansami. Ponieważ dla dzieci rodzicie nie zawsze są wiarygodnymi doradcami, szukałem kursu który mógłbym im polecić. Z wielką przyjemnością obejrzałem ten kurs, sam też trochę się nauczyłem. To, co go wyróżnia, to rzetelność i autentyczność. Widać, że nie jest sponsorowany przez np. banki, czy inne instytucje finansowe, opiera się na podstawowych zasadach rachunkowości i zdrowym rozsądku. Kurs jest prowadzony w sposób prosty i przejrzysty. Brawa dla autora!”
 • „Zagadnieniem finansów osobistych interesuję się od ponad roku i w związku z tym mam za sobą różnego typu książki, podcasty, blogi itp. Mając już jako-takie rozeznanie w temacie z czystym sercem gorąco polecam kurs Pana Niemczyka. Prowadzący doskonale sprawdza się w roli – przeprowadza nas od zmiany poglądu na temat pieniędzy i audytu osobistej finansowej sytuacji, aż po kwestie związane z początkami inwestowania i zarządzanie czasem czy też marką osobistą (co w dobie wszechobecnych mediów społecznościowych jest bardzo ważne). Prowadzący jasno wskazuje właściwe praktyki, sprawdzone rozwiązania, a także przestrzega przed mniej lub bardziej dotkliwymi pułapkami finansowymi („Efekt Latte”!!). Ciekawą metaforą było m.in. drzewo finansowe, a także jasny podział na producentów/konsumentów. Szczególnie zapamiętałem lekcję poświęconą mieszkaniom pod wynajem na kredyt (otwiera oczy) oraz lekcję związaną z planowaniem większych inwestycji. Napiszę szczerze, że dzięki umiejętnościom komunikacyjnym Pana Niemczyka oraz łatwości w tłumaczeniu kolejnych zagadnień, chciałoby się obejrzeć materiału znacznie więcej. Pisząc wprost – apetyt na tak podawaną wiedzę dopiero mi się zaostrzył i trzymam kciuki (po uprzedniej konsultacji mailowej z prowadzącym) za to, by kurs został jeszcze dodatkowo rozszerzony o nowe zagadnienia (np. początki działalności gospodarczej, podstawy rachunkowości itp.). Podejrzewam, że inni kursanci zgodzą się, że w tym kursie drzemie duży potencjał i warto się nim dzielić. Pozdrawiam wszystkich, którzy szukają sposobu na bardziej świadome zarządzanie swoimi finansami i sądzę, że znaleźliśmy się we właściwym miejscu – na kursie Pana Lesława. ;)”
 • „Dobre!:) muszę powiedzieć że jestem laikiem w dziedzinie finansów, tzn. prowadzę gospodarstwo domowe, ale nigdy nie uczyłem się nie analizowałem… teraz nabiera to wszystko sensu i widzę, że można sobie pomóc. Wskazówki, sposób podejścia do oszczędzania… jest moc! 🙂 powodzenia dla wszystkich uczestników kursu !!!”